Dzięki realizacji projektu wydano publikację „Karolinka i kociewska grapa” – książkę kucharską dla dzieci opisującą potrawy związane z Kociewiem. Pozycja jest też swoistym przewodnikiem po regionie skierowanym do najmłodszych.
Dzięki realizacji projektu wydano publikację „Karolinka i kociewska grapa” – książkę kucharską dla dzieci opisująca potrawy związane z Kociewiem.
Oprócz regionalnych przepisów kulinarnych znajdują się w niej ciekawostki historyczne, przyrodnicze, architektoniczne, kulturowe, turystyczne tego obszaru. Całość stanowi opowieść w postaci 12 listów pisanych co miesiąc przez babcię Krysię do Karolinki, która razem z mamą Kasią wyemigrowała do Kanady i mieszka w Montrealu. Mała bohaterka poznaje w ten sposób walory i urokliwe zakątki Kociewia skąd pochodzi jej mama oraz uczy się przygotowywać regionalne potrawy, odkrywa smaki i zapachy rodzinnego domu mamy. Babcia Krysia pisze też o czterech potrawach, które zarejestrowała na Pomorskiej Liście Produktów Tradycyjnych. Książka jest innowacyjnym pomysłem edukacji kulinarnej. Oprócz przepisów zawiera piękne fotografie potraw, które w drugim planie w sposób zamierzony i przemyślany pokazują miejsce lub obiekt, o którym opowiada babcia. Przesłaniem kulinarnej wędrówki po Kociewiu jest ukazanie współzależności między lokalnymi zwyczajami gotowania, a walorami architektury oraz pejzażu kociewskiego.