Wizyta powiatu tczewskiego w powiecie wodzisławskim

Od 19 do 23 września na terenie partnerskiego powiatu wodzisławskiego (woj. śląskie) przebywała delegacja naszego powiatu tczewskiego. Byli to przedstawiciele samorządu powiatowego, jednostek gminnych oraz organizacji turystycznych, kulturalnych i osoby odpowiedzialne za promocję w gminach powiatu tczewskiego.
Wśród kilkunastoosobowej delegacji obecna była również reprezentantka naszego stowarzyszenia. Taki skład grupy był związany z tegorocznym tematem wizyt partnerskich zaprzyjaźnionych powiatów, którym była szeroko rozumiana turystyka, kultura i promocja.

W maju tego roku podobna grupa z terenu powiatu wodzisławskiego (w skład której wchodzili przedstawiciele Rydułtów, Radlina, Gminy Godów i Gorzyce) w powiecie tczewskim zdobywała m.in. informacje na temat promocji kultury i tworzenia produktu turystycznego. Dlatego tym razem nasza delegacja w ramach rewizyty odwiedziła właśnie te cztery gminy powiatu wodzisławskiego.

W Gminie Godów zwiedzaliśmy zabytkowy kościółek drewnianym w Łaziskach, a w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołkowicach czekały na nas warsztaty z „kulania” śląskich klusek i występy regionalne. W Rydułtowach odwiedziliśmy Rydułtowskie Centrum Kultury oraz bibliotekę, a w Ognisku Plastycznym mogliśmy wykazać się plastycznie podczas lepienia figurek z gliny.  W Radlinie mieliśmy okazję podziwiać m.in. tężnię solankową. Gmina Gorzyce przygotowała dla nas wizytę w Czyżowickiej Strefie Ekonomicznej i ośrodku wypoczynkowym „Olza”, a wieczorem 22 września wzięliśmy udział w Gorzyckiej Biesiadzie z Radiem Silesia.